Endogenní deprese

5. března 2006 v 16:47 | Judyth |  Deprese, smutek a samota
ENDOGENNÍ DEPRESE
Tenhle druh deprese zná většina Goths, jsou to stavy, kdy je vám nějakou dobu dobře, skoro skvěle a myslíte si, že bude líp a deprese vás už nikdy nepotká...Nastupuje fáze neutrálu, kdy se máte tak nějak normálně a nakonec fáze deprese, kdy jste na duševním, ale i fyzickém dně. Nebaví vás nic dělat, jste na dně a máte sebevražedné myšlenky, občas se dostaví i pokus se zabít. Já osobně považuji za důvod k sebevraždě jen ztrátu smyslu života, kvůli ničemu jinému to nemá cenu a kdo ví, třeba za pár dní potkáte nějakou spřízněnou duši a takto byjste o to přišli. Endogenní deprese se nedá léčit, buď ji máte vrozenou, nebo po nějakém traumatu z života. Když tohle období zkončí, začíná zase období neutrálu a celý koloběh se opakuje...
Ale berme to z té lepší stránky. Díky depresím můžeme tvořit to umění, které je tak krásné a depresivní, jaké umíme jen my. Většina lidí to sice neocení, ale díky depresím tvoříme ze svých surových pocitů.
Jen tak bokem :Statisticky se ročně zabijí dvě třetiny mužů a pouze jedna třetina žen, takže milé gothičky, jen tak dál ,-) ať chlapi vidí, že my vydržíme víc.
A ješťe k depresím... Až když dospějete do fáze, kdy si uvědomíte, že depresí se prostě nezbavíte a budete je mít vždycky a žít s tím, pak vám bude líp, protože nemá cenu s nimi bojovat, je to pak ještě horší, to mi věřte...
A jak se aspoň částečně zbavit deprese?
Radím vám procházku, pořádně dlouhou a někam, kde budete sám, prostě vypadnout pryč od lidí. Jen se svými myšlenkami.
To nejhorší, co můžete udělat je ležet doma a utápět se v smutku. také neobtěžujte nikoho známého svými sebevražednými myšlenkami...nejen, že by to nepochopil a měl by vás za blázna, může se stát, že ho do deprese stáhnete ssebou.
Radím vám si najít podobnou duši jako jste sami (gothika) a s tím si o všem promluvit, on vás jako jediný pochopí a to vám prospěje.
Přeji silné nervy a sílu při případné depresi.

Vaše Judyth
*
http://judytha.blog.cz © 2006-Judytha
 

15 lidí ohodnotilo tento článek.