Gothic móda

6. března 2006 v 10:30 | Judyth |  Gothic styl
Předem bych chtěla říct, že inspirovat se gothickou módou, tou ze středověku nedoporučuji (nemyslím teď brnění :-)), gothické šaty jsou sice krásné, ale ke každodennímu nošení jsou nevhodné. I kdyz treba topy, nebo sukně, korzety do gothiky jsou naprosto krasné a v goth scéně hodně nošené. Oblékejte se tedy pokud možno do toho, co je ve vašem okolí akceptovatelné. Hodně se nosí samet, krajky a kůže, to vše v černé barvě, ono je jedno, jestli to je normální látka, nebo samet, oboje v černé barvě vypadá skvěle. Často se černé oblečení kombinuje s velkým stříbrným přívěškem, může to být kříž, pentagram, prostě cokoliv, co je dostatešně velké a stříbrné. Dobře vypadá také několik přívěsků v různé velikosti a délce. Obojky, pásky s hroty, náramky s hroty, nebo pyramidami a stahováky.
Přikládám obrázky pro představu. :)
Klasický styl - Anglie
Tady jsou dobře vidět doplňku, hlavně náramky.
Muži na Gothic scéně chodí často v oblečení unisex, tedy jako ženy, nosí sukně, upnutá trička, někdy průhledná... U nás ale v tomto Gothika nepotkáte, možná na sraze, ale na venek se každý krotí, nebo se mu to prostě nelíbí.
Boty nosí Goths většinou černé a těžké, já osobně nosím glády, někdy kozačky a na jaro a léto kotníkové old school boty. Ale je jen na vás, jak se budete oblékat, v černé chodit nemusíte, ale je to nejoblíbenější barva mezi Goths, také to může být temně modrá, purpurová, nebo krvavě červená až vínová.
Vaše Judyth
*
http://judytha.blog.cz © 2006-Judytha
 

30 lidí ohodnotilo tento článek.