Červenec 2006

Oživlé trní

23. července 2006 v 8:16 | Judyth |  Moje tvorba
Oživlé trní
Tam v trní, za úplňku měsíce,
růže jest, živena z hrobů.
Tam u trním obrostlého kříže,
tam její květ vzdychal,
čerpal život ze smrti.
Okvětí jak krev,
trny jak vášeň a listy, jak sny,
tak dokonalé.
Zde poslední vzdech země
a život zdá se, zde není.
Jen kosti bílé a trní na mramoru,
ta růže živá nehodí se sem.
Zem si ji k sobě zase vezme
a trní s křížem splete se,
květ zčerná, život vytratí se.
Jen měsíc dodá růži zašlou krásu,
stříbřité smrti.
*
http://judytha.blog.cz © 2006-Judytha

Gothické obrázky 13

21. července 2006 v 15:04 | Judyth |  Gothické galerie 1

Klasické tetování

20. července 2006 v 18:51 | Judyth |  Tetování a piercing
Co je to tetování?
Vpíchnutí speciální barvy do podkožní vrstvy, a sice do hloubky 0,5 až 1 mm. Protože se tetování velice špatně odstraňuje, dobře si rozmyslete motiv i umístění. Obličej, ruce a krk jsou společensky nevhodně a můžete mít s ním problémy.
Pokud jdete na tetování, tak si vyberte ráno nebo dopoledne. V tuto dobu je tělo méně citlivé na bolest a lépe se vyrovnává se zákrokem. Jestliže trpíte nějakými alergiemi, sdělte to tatérovi a poraďte se se svým praktickým lékařem. Dodržuje pokyny tatéra, aby nedošlo k zanícení.
Zásah provádí tatér v rukavicích. Nejprve místo připraví (očištění, případně oholení, desinfekce tetovaného místa a okolí). Obtisknutí motivu. Jestliže nebudete spokojeni, měl by vám vyjít vstříc. Do tetovacího strojku musí dát sterilní jehly i tubusy, které před vámi musí vytáhnout ze sterilizačních obalů. Jehly, nádobky na barvy, holící strojky a rukavice jsou na jedno použití. Během tetování se místo oplachuje lékařsky destilovanou vodou. Když je tetování hotové, omyje se antibakteriálním mýdlem, opláchne a osuší. Nakonec je tetované místo potřeno mastí a zakryto bandáží.
Stroupky nám musí odpadnout samy, proto si je nestrhávejte (vytrhli by jste i barvu). Stroupky odpadávají po týdnu. Svědění se můžete vyhnout tím, že budete místo mazat speciální mastí.
Hojení trvá od 5 dní do maximálně 3 týdnů. Samotná kůže se ze zákrokem srovnává měsíc. Až po této době můžete zhodnotit, jak kvalitně bylo tetování provedeno. Jestli někde chybí barva nebo jestli se barva rozpíjí mimo obrys.
Tetování je v dnešní době velmi modní záležitost převážně mezi mladými ženami. Tetování je na celý život. Nikdy se nedejte zlákat módou, protože ta se může na rozdíl od vašeho tetování změnit. Tetování není o módě, ale o stylu. Přečtěte si pár rad od odborníků, abyste v budoucnosti svého kroku nelitovali.
Odstranění tetování je ale velmi nákladný zákrok, který se řeší pomocí laseru. Pokaždé se ale nepovede odstranit tetování kompletně a beze stop.
- všechno plánujte s rozmyslem a nejednejte impulsivně,
- zvolte vhodné místo na těle pro vaše tetování, aby odpovídalo vašemu životnímu stylu,
- dobře si promyslete jaký vzor je právě pro vás vhodný a bude vhodný i za 10 let,
- vyhledejte opravdu odborníka a umělce,
- dohlédněte na jeho hygienu,
- nejste si jisti na 100%? Rozhodnutí odložte. Můžete vyzkoušet dočasné tetování hennou, které vydrží několik týdnů. Tetování má tmavě červenou barvu. Profesionál dokáže vytvořit hennou úžasné vzory.
Fakta o tetování
Tetování získává stále na popularitě. V roce 1936 uveřejnil jeden americký časopis, že přibližně 6% američanů ( asi 10 miliónů) mají alespoň jedno tetování. V roce 2003 se tyto čísla ztrojnásobila a odhaduje se, že 16% američanů mají jednoho nebo více tetování. Časopis Esquire odhadl v roce 2002, že 1 z 8 američanů má tetování. Tato živnost byla v devadesátých letech v americe zařazena na šesté místo nejrychleji rostoucích prodejních firem.
34 % lidí přistoupí k tetování, aby si připadali přitažlivější. (Ženy se nechávají z tohoto důvodu tetovat častěji než muži.)
29% , aby se připadali jako "tvrďáci"
26% , aby se cítili atraktivně
Litují lidé, že mají tetování?
Podle studie britského časopisu Dermatology, svého rozhodnutí lituje 75% britů. Nejvíce litují toho, když si nechají na tělo vytetovat jméno. Svého rozhodnutí začínají litovat průměrně po patnácti letech.
Tetování je staré asi 5000 let. S tetováním začali námořníci, kteří si je "přiváželi z cest po mořích. Dnes je to velmi žádaný módní hit, ale ještě v minulém století bylo tetování přiřazováno k zločincům, námořníkům. Všechny tyto předsudky pomohla změnit punková éra. Tetování podlehlo i spousta celebrit. V roce 1999 bylo tetování tak slavné, že tetování nesmělo chybět ani na panence Barbie.

Piercing

20. července 2006 v 18:40 | Judyth |  Tetování a piercing
Piercing jazyka
ČIŠTĚNÍ
 • pořiďte si ústní vodu-např.:STOPANGIN
 • ústní vodu je třeba ředit při každém vyplachování 1:1 s normální vodou-jinak by Vám mohla popálit chuťové pohárky (to není nebezpečné,pouze nepříjemné)
 • ústní vodu užívejte po každém jídle, kouření či jakémkoliv cizorodém kontaktu v dutině (5-10 krát denně), po dobu tří týdnů
 • 8 hodin po propíchnutí jazyka nejíst a pít pouze minerální vody (nepít z jiné lahve než své vlastní-kvůli cizím slinám)
 • 24 hodin po aplikaci nekouřit
 • pár hodin po propíchnutí Vám jazyk nateče-otoky trvají zpravidla 2-5 dnů (první týden).S nimi se také někdy dostavuje šišlání. Díky otokům bývá často problematická i konzumace jídel.To vše se samozřejmě srovná hned jak otoky ustoupí.
 • během hojení nedoporučujeme konzumovat příliš horká či studená jídla nebo nápoje
 • na hojení nepoužívejte žádné druhy antibiotik
 • jiné způsoby čištění piercingu doporučujeme probrat s Vaším piercerem
NORMÁLNÍ PIERCING
 • pár týdnů může být citlivý a svědit
 • prvních pár dnů může lehce krvácet
 • rána vylučuje bílo-žlutou tekutinu, která se na šperku usazuje a zasychá-nejedná se o hnis
 • jazyk je zhruba 2-5 dnů nateklý,což může být trochu nepříjemné
INFIKOVANÝ PIERCING
 • svědění a otoky déle než jeden týden
 • silná bolestivost
 • krvácení déle než jeden týden a více vytékajícího sekretu
CO DĚLAT?
 • nevyndávejte šperk
 • okamžitě se spojte se svým piercerem
 • pokud to bude nutné, neprodleně navštivte lékaře, kterého Vám Váš piercer doporučí
OBVYKLÉ PŘÍPADY INFIKOVÁNÍ
 • dotýkání se piercingu neumytýma rukama
 • orální kontakt s piercingem
 • kontakt tělních tekutin s piercingem
 • kontakt s vlasy, kosmetickými přípravky, jídlem bez následného vydesinfikování ústní dutiny
PODPORA LÉČBY
 • užívejte během prvních tří týdnů Vitamín C a Zinek dle běžného dávkování
 • omezte kouření nebo úplně přestaňte-kouření hojení prodlužuje
 • první dva týdny se nelíbejte a neprovozujte orální sex-pokud to nevydržíte,okamžitě desinfikujte. Nekonzumujte jídlo a pití z nádobí někoho jiného
!! Během hojení se vyvarujte konzumaci jakýchkoliv drog (včetně alkoholu)-hrozí větší otoky a prodlužuje se doba hojení!!
Dotahujte si jednou za čas kuličky na šperku-směrem doprava (čistýma rukama).V případě ztráty kuličky šperk nevyndávejte a okamžitě navštivte naše studio-ve většině případů prodáváme náhradní.
Čím byste měli piercing čistit:
- slaná voda - Je spolehlivým a zároveň neagresivním desinfekčním prostředkem. Nejlepší poměr je 1 lžička mořské soli (v nouzi je možno použít i sůl kuchyňskou) na 200 ml teplé vody. (Sůl by se měla beze zbytku rozpustit.)
- antibakteriální mýdla - Na našem trhu jsou dostupná antibakteriální mýdla PROTEX (tři druhy podle stupně účinnosti), SAFEGUARD a LIFEBUOY. Vlékárnách je rovněž k dostání tekuté mýdlo AB ANTISEPTIS SKIN WASH obsahující 2% čajovníkového oleje. Je však poměrně drahé.
- Bacroban - Bacroban je lokální antibakteriální mast účinná proti mikroorganismům způsobujícím většinu kožních infekcí. Bakroban se výborně osvědčil při léčení lehkých infekcích piercingu a rovněž při odstraňování přebytečné jizevní tkáně. Jelikož se jedná o antibiotikum, nedoporučuje se jej používat déle než 10 dní. Je k dostání v lékárnách na lékařský předpis.
- Čajovníkový olej - (Tea Tree Oil) Čajovníkový olej je nejsilnější známé přírodní antiseptikum. Má silnou schopnost pronikat do poškozených tkání a jeho účinnost se zvyšuje v přítomnosti krve a hnisu. Nicméně na něj nemálo lidí reaguje alergicky - nikdy by se neměl používat nezředěný. Pravý čajovníkový olej je rovněž poměrně drahý.
...a čím byste piercing čistit neměli:
- izopropylalkohol - velmi vysušuje pokožku
- peroxid vodíku - Nikdy nepoužívejte na čerstvý piercing (s výjimkou piercingu jazyka). Peroxid ničí nově vytvořenou tkáň.
Druhy a historie piercingu
Piercing ucha ----- Ear piercing:
Patrně první místo při pokusech s piercingem, nejstarší nalezené mumifikované tělo v rakouském ledovci nalezené v r. 1991 - dle testů ve stáří 5.000 let, mělo propíchnuté lalůčky a otvory rozšířené na 7-ll mm. Uši byly většinou propichovány z magických důvodů, mnohé primitivní kmeny věřily, že duchové a démoni vchází do těla uchem a že jsou odpuzováni kovem, a proto tento piercing zabrání jejich vstupu do těla. Námořníci používali ušní piercing za účelem zlepšení zraku ( v tomto místě se nalézá akupunkturní bod pro zrak). V mnoha společnostech byl prováděn jako rituál dospívání, na Borneu otec i matka každý propíchl jedno ucho, jako symbol závislosti dítěte na rodičích. Nyní je piercing uší prováděn všeobecně u žen i mužů. I v dřívějších dobách nosili mnozí muži kroužek v uchu, např v Alžbětínské době např. Shakespeare, Francis Drake aj. V době Římské říše byly kroužky populárnější u mužů, byla to známka bohatství a luxusu, nosil je i např. Julius Caesar.

Piercing nosu ----- Nose piercing:
Tento druh piercingu je velice atraktivní, může zvýraznit obličej, protože nos je považován za nejvýraznější rys celého obličeje. Poprvé byl zaznamenán před cca 4.000 lety na Středním východě, velikost kroužku označovala bohatství rodiny. Tento typ piercingu je zmíněn již v bibli, kdy Izák, když našel manželku Rebeku, daroval jí zlatý kroužek, v hebrejštině nazývaný "Shanf". Tato praxe je prováděna i u kočovných kmenů Berberů a Beja v Africe u Beduínů v obl Stř.východu. V l6. Století byl zavlečen nosepiercing ze Stř. východu Mogulovými dobyvateli do Indie. Většinou je aplikován na levé straně, buď knoflíček nebo kroužek, někdy spojený řetízkem s uchem. Levá strana proto, že dle pojetí indického lékařství (Ayuvedra) je spojena s ženskými reprodukčními orgány a usnadňuje porod a zmírňuje i menstruační obtíže. Na západě se tento piercing poprvé objevuje u příslušníků hnutí hippies na konci 6O. let, v důsledku jejich cest do Indie. Převzat byl později hnutím Punk v 7O. letech. V dnešní době je stále více společensky akceptovatelný, mají jej mnohé známé osobnosti - např. Madonna, Lenny Krawitz, Sinead O¨Conor, Slash z Guns and Roses aj.

Piercing nosní přepážky ----- Septum piercing:
Tento piercing je, co se frekvence týče, druhým nejčastějším po piercingu uší u primitivních národů. Je populární ze stejných důvodů jako piercing nosu, ale navíc může být roztahován stále většími šperky - prasečími zuby, kousky kosti, dřeva apod. Zejména je tento typ preferován u společenství, kterým vyhovuje, že dává obličeji divoký výraz. Použití klů je oblíbeno na Jávě, Nové Guineji a Šalamoun. ostrovech. U kmene "Asmat" na Jávě je oblíbený až 25mm silný dřevěný kolík (plug). Septum piercing byl oblíbený i u Aztéků, Mayů a Inků, kteří používali různé typy šperků, nejpopulárnější bylo zlato a jadeit. V tomto pokračuje i v dnešní době indiánský kmen Cuna v Panamě, jež používá tlusté kroužky z ryzího zlata. Dále je tento piercing znám z Indie, Nepálu a Tibetu, kde se zavěšuje tzv. "Bulak", někdy však tak široký a mohutný, že brání v jídle a musí být během něho zvednutý nahoru. Široce používán byl dále u mnohých severoamerických indiánských kmenů, např NEZ PERC. Australští Křováci používali dlouhé kusy kosti protažené piercingem, za účelem oploštění nosu, což byl ideální tvar v jejich pojetí. V obl Nové Guineje je používána k piercingu tenká část rostliny Ogai Iriva a je prováděn větš. ve věku l8 let- kmen Bundi.

Piercing jazyka ----- Tongue Piercing:
Tento piercing byl prováděn v rituální formě u dávných Mayů a Aztéků a dále pak u kmenů Haida, Kwakiutul a Tlinglit na severozápadě Ameriky. Jazyk byl propichován za účelem odebrání krve a přivolání bohů a dále k vyvolání změněného stavu vědomí - "nevědomí", proto, aby šaman mohl komunikovat s bohy.Tento piercing je jedem z nejpopulárnějších, je šokující, provokativní a oblíbený při orálním sexu u obou pohlaví, ale na druhé straně nikdo další neví, že jej jedinec má. Ze známých osobností mají piercing jazyka např. Janet Jackson, Keith Flint (Prodigy), Mel B (Spice girls).

Piercing rtu ----- Lip, Labret:
Piercing rtů za účelem zavedení předmětu je široce rozšířen na celém světě. Pouze 2 kmeny- "Dogon" na Mali a "Nuba" v Etiopii provádí piercing použitím kroužků. Většinou je prováděn z náboženských důvodů. Jinak ostatní typy piercingů rtu jsou prováděny za použití labret, což může být kousek dřeva, slonoviny, kovu, nebo i krystalu. U kmenů ve střední Africe a jižní Americe jsou tyto piercingy roztahovány na extrémní rozměry a poté vkládány široké ploténky ze dřeva nebo i jílu či hlíny. U Mayů a Aztéků byl tento piercing vyhrazen příslušníkům vyšších kast, používali labrety z ryzího zlata ve tvaru hadů, zlaté labrety se vsazenými kameny- jadeity a obsidiány (v jejich jazyce labreta = Tentetl). Lidé v Americe a severní Kanadě či Aljašce často používali labrety z mrožích klů, mušlí, kostí a dřeva. Kmen "Makololo" v Malavi používají destičku vsunutou do horního rtu zvanou "Pelele". Vkládání zprvu zátky či čepu(plug) ze dřeva do rtu a jeho postupná záměna za stále větší a tenčí disky, až po ploténku, která vytvarovala ret, byla jednou ze známek schopnosti získat manžela- kmen Djinja. Je znám kmen "Saras Djinjas", jež zaváděl příslušníkům destičky o průměru až 24 cm do obou rtů.

Tetování henou

20. července 2006 v 18:32 | Judyth |  Tetování a piercing
Tetování henou
Dalším kosmetickým trendem a v současné době největším hitem je opět tetování. Není to klasické tetování, jaké znáte s filmů nebo časopisů, ale kresba (tetování) Hennou na pokožku. Je to dočasné malování přírodním barvivem na Vaše tělo. Samo asi po deseti dnech zmizí. Můžete si nechat namalovat cokoliv a kdekoliv na těle. Vypadá to velice hezky a nejlepší na tom je, že můžete mít pokaždé jiný obrázek na jiném místě. Podobně, ale uhlově černě vypadá japonské tetování. Zase to není klasické tetování, ale kresba na pokožku, která vydrží 2 až 3 týdny.
V Evropě je henna známá především ženám, coby přírodní barva na vlasy. Na sředním východě se však henna už po staletí používá nejenom k posílení vlasů, ale zároveň jako prostředek ke zkrášlení celého těla.
Henna se nanese na tělo a po několika hodinách se zaschlá vrstva oloupe a zpočátku světle červený vzor během pár hodin ztmavne a získá na výraznosti. Tento vzor vydrží na kůži přibližně 2 - 3 týdny.
V současnosti se v západním světě těší henna rostoucí popularitě a stále častěji se používá jako dočasná ozdoba kůže, nebo jako "zkušební verze" nového tetování. V každém případě platí, že henna je přírodní a bezpečná.
Hennou je možno zdobit prakticky kterékoli místo na těle. Henna se navíc výborně hodí ke zdobení dlaní, chodidel a dokonce nehtů. Všeobecně se dá říct, že kolena, oblasti loktů a kloubů, dlaně a chodidla "chytnou" barvu lépe než např. předloktí, paže, nohy, trup nebo nárt.
Výsledná barva kresby hennou závisí mimo jiné i na vlastnostech pleti. Dost záleží na typu pleti - obecně platí, že čím snadněji se opálíte, tím ltpší bude výsledek zdobení kůže hennou. U lidí se snědší pletí bývá výsledná barva hnědočervená, zatímco u lidí s velmi světlou pletí a plavými vlasy je výsledná barva žlutooranžová.
Henna působí jako UV filtr - někdy se stává, že po vyblednutí kresby zůstane na pleti její "negativ" a ten bude vidět tak dlouho, dokud opálení nevybledne.

Upíří obrázky

20. července 2006 v 18:03 | Judyth |  Vampýrizmus

Pojem Gothic

18. července 2006 v 21:28 | Judyth |  Co je Gothic?
Tak zde vám napíšu, co vše si je člověk schopen představit pod pojmem 'gotický'. :)
* Gotické písmo - je to elegantní, zdobené písmo. *
* Gotický sloh (Gotika) - tohle je architektonický sloh, kostely, katedrály, domy, věže, okna, oblouky...tohle si pod pojmem Gotika představí hodně lidí. *
* Gothic RPG - jde o hru, s gothikou nemá nic společného. *
* Gotika - středověk, doba temna, v tomto období vznikla postava upíra, víra v takovéto nadpřirozeno, čarodějnické procesy - inkvizice. *
* Ghost - z anglického překladu pro ducha. *
* Gothický horor - jde o hororový příběh v němž je strach a nadpřirozeno, nejčastěji odehrávající se na nějakém tajemném, opuštěném místě, kde je tzv. gotická atmosféra. *
* Gothic - jde o životní styl, způsob myšlení, cítění, vnímání, záliba v umění a dekadentních věcech, nepopírání těchto věcí v sobě. *
* Gothická hudba - hudba je jakoby ze středověku, plná citů, doplněná rockem, někdy vysokým operním ženským hlasem. *
* Gothické hnutí - je moderní punková subkultura, která se zrodila na začátku osmdesátých let, společně s hudbou žánru gothic rock, která je odnoží post-punku. Je charakterizováno "gotickými" znaky hudby a výstředním oblečením - death rock, punk, Viktoriánská móda, obojetná (mísí prvky ženského i mužského oblečení), některé renezanční styly oblékání, kombinace předchozího a nebo hodně tmavého nebo černého oblečení a makeupu. *
Vaše Judyth
*
http://judytha.blog.cz © 2006-Judytha

Gothic rock

18. července 2006 v 20:47 | Judyth |  Hudba a film
Gothic Rock povstal z tvorby post punkových kapel jako The Cure, Joy Division, či Siouxie And The Banshies, no koketovali s ním už i punkeři The Damned. Jeho domovom se stal koncem osmdesátých let londýnský klub Bat Cave. Jak už název napovídá, jeho charakteristikou je těžká hudba plná melancholie, doplněná texty ispirující se hrůzou a temnou romantikou, nebo zatracenci jako E.A.Poe, Ch.Baudelaire, či B.Stoker. Postupem času se gothic rock usadil na všech kontinentech. Gothic, jak jej známe dnes vznikl tedy z rocku. A i když nesouhlasím s tvrzením, některých jedinců, že gothic styl je hlavne o hudbě (někteří tvrdí, že je jen o hudbě) pak tohle by měl každý vědět, neboť je to součást goth stylu.
Důležité skupiny a interpreti:
Alien Sex Fiend, Bauhaus, Christian Death, The Cure, Dali's Car, Fields of the Nephilim, Flesh For Lulu, Gene Loves Jezebel, Love and Rockets, The Mission UK, Peter Murphy, Sex Gang Children, Sisters of Mercy, Tones On Tail.
Důležitá alba:
Sex Gang Children: Blind (1992)
Bauhaus: Crackle (1998)
The Cure: Staring at the Sea: The Singles (1986)
Sisters of Mercy: Some Girls Wander by Mistake (1992)
Christian Death: Jesus Points the Bones At You? (1992)
Tones on Tail: Night Music (1987)
Love and Rockets: Earth, Sun, Moon (1987)
Skupiny:
All About Eve
Alvaréz Peréz
Arcana
Artrosis
Autumn Tears
Bauhaus
Born For Bliss
Cassandra Complex
Catastrophe Ballet
Clan Of Xymox
Das Ich
Diary Of Dreams
Diorama
Dreams Of Sanity
Faith And The Muse
Fields Of The Nephilim
Flowing Tears
Gene Loves Jezebel
Girls Under Glass
Glampire
Human Drama
Hungry Lucy
Inkubus Sukkubus
Joy Division
Judith
Kristine Liv
London After Midnight
Love Like Blood
L´ame Immortelle
Moonspell
Mortiis
Museum
Nosferatu
Paradise Lost
Red Lorry Yellow Lorry
Siouxie And The Banshees
Sisters Of Mercy
Sopor Aeternus
Stoa
The Breath Of Life
The Crüxshadows
The Dreamside
The Last Days Of Jesus
This Ascension
Thy Veils,Daniel Dorobantu
tiamat
Type O Negative
Williams Rozz
XIII. století
Pokud se seznamem nesouhlasíte, nemusíte, koneckonců je to můj názor.
Vaše Judyth
*
Překlad a doplnění: Judyth
http://judytha.blog.cz © 2006-Judytha

Gothické šaty...obrázky

18. července 2006 v 17:48 | Judyth |  Gothic styl
Tak zde přikládám obrázky goth módy, hlavně šatů. Já osobně se jimi ráda kochám. Jsou tak krásné... Jenže tahle doba by neakceptovala některé kreace, jen se podívejte, jaká móda je venku... přijde mi to jako stádo, všichni nosí skoro to stejné... Jiní zase říkají, že v této době je možné vše, ale stejně by se divně dívali, proto je lepší tyto věci nosit pouze na nějaké akce, nebo jen tak, když budete chtít, ale na denní nošení nejsou ideální, je to však pouze vaše rozhodnutí, co nosit, hlavní je se v tom cítít dobře. Najdete je v goth internetových obchodech, ale z ceny se vám nejspíš protočí panenky :)
Vaše Judyth
Co dodat, prostě nádhera :)
*
http://judytha.blog.cz © 2006-Judytha

Gothic metal

17. července 2006 v 11:19 | Judyth |  Hudba a film
Gothic metal, také nazýván goth metal, je styl, který vznikl kombinací heavy metalu a gotické hudby. Vzniknul na počátku 90. let 20. století v Evropě, částečně i v USA.

Počátky (1983-1990)
Počáteční fáze gothic metalu se dá definovat jako gothic rock s metalovými texty. Ačkoli Glenn Danzigova skupina Samhain se v tomto směru také projevila, největší vliv na toto období se přisuzuje Christianu Deathovi. Hluboký baryton Rozze Williamse a Valora Kanda, sestupné basové kytary a děsivé synthy udělali na spoustu následujících kapel velký dojem. Celtic Frost - přestože považována mnohými za původní black metalovou skupinu - také sehrála roli zde pro svůj gotický zvuk.

Dále (1990-současnost)
V 90. letech si pár mladých kapel v severní Anglii vypůjčila zvuk gothic metalu 80. let a spojila ho s pomalým "pohřebním" zpěvem od Black Sabbath. Vzniklý styl, nazýván byl gothic doom nebo také gothic death, lze považovat za druhou fázi vývoje tohoto žánru. Skupiny, které se prosadily tento žánr, jsou například Paradise Lost, My Dying Bride a Anathemu.
Přestože Skandinávie byla známá spíše pro svůj Black a Death metal, právě mnohé z těchto skupin se přeorientovaly a začaly hrát více gothic - například Tiamat, Theatre of Tragedy a Lake of Tears. Paradise Lost, Anathema vyžívali ve svých skladbách ženského hlasu, norští Theatre of Tragedy ale byli první gothic metalovou skupinou se ženou, coby kapelnicí (Liv Kristine Espenaes Krull - později nahrazena další zpěvačkou, tentokrát se jmenovala Nell).
I New Yorská skupina Type O Negative byla spojena s death metalem and trash metalem přes předchozí kapelu zpěváka/basisty Petera Steela, Carnivore. Charakteristické je pro ní její ostré a drzé, avšak vtipné výstupování.
O něco méně tvrdá verze gothic metalu se rozvíjela uprostřed 60. let. Tyto skupiny se zaměřily na ženské hlasy, ne nutně operní, a výrazně omezily doom metalové prvky a temné mužské hlasy. Patří sem The Gathering (Nizozemí), Within Temptation (Nizozemí), Lacuna Coil (Itálie) a Lacrimosa (Německo). Některé skupiny také přidávali elektronické zvuky a klasický rockem a výsledkem byla lehčí a snesitelnější forma žánru.
Scéna gothického metalu je v současné době velmi rozvinutá v Severní Evropě, především ve Finsku.
Pojmy a zařazení
Přestože styl není tolik kontroverzní jako ostatní metalové žánry, je důležité umět rozlišit ty skupiny, které mají jen gothic "image" a ty, které opravdu hrají gothic metal.
Když se například začala rozšiřovat sláva skupiny Marilyn Manson, někteří novináři ji zařadili mezi "gothic rock" a "gothic metal", přestože lze v jejich hudbě nalézt jen velmi málo znaků těchto stylů. Rostoucí popularita industrial rocku v 90. letech může být označena za hlavní zdroj těchto omylů, protože někteří umělci se inspirovali "gotickým" stylem oblékání podobně jako skutečné gothic metalové skupiny.
Ačkoliv gothic metal - stejně jako většina metalových žánrů - se těžko zařazuje, některé hlavní znaky jsou tyto:
Texty se zaměřují na abstraktní předměty: víra a Bůh, nebe a peklo, romance, horor, deprese, ztráta blízkých, prázdnota a smrt. Typicky jsou postavy umístěny do prostředí před 20. stoletím.
zpěv je většinou mužský, ženský, nebo zpívají oba. Mužské hlasy jsou buď hluboké tenory, nebo death-metalový chrapot. Ženské hlasy bývají vysoké a operní, ale někdy jsou zpívané v normální stálé tónině a jsou zkombinované s dozvukem efektů.
kytary a basy jsou hlavní. Někdy více, někdy méně používají distorsion, stejně jako doom metal. Dále používají bicí (někdy synthetizátory); tempo a zvuk jsou většinou závislé na výkonu zpěváka a konkrétní písni.
Gothic metal má mnoho společného se symphonic metalem. Symfonický metal vznikl někdy koncem 90. let 20. století. Na rozdíl od gothic metalu, který je spíše agresivní (podle death metalu), je symphonic metal jednoduší, lehčí a převládají v něm motivy klasické hudby.

Seznam gothic metalových skupin
Aesma Daeva (USA)
After Forever (Nizozemsko)
AraPacis (Kanada)
Ashes You Leave (Řecko)
Avrigus (Austrálie)
Beseech (Švédsko)
Charon (Finsko)
Cradle Of Filth (Velká Británie)
Dargaard (Rakousko)
Diluvium (Srbsko)
Dreams of Sanity (Rakousko)
Darkwell (Rakousko)
Elegeion (Austrálie)
Elis (Lichtenštejnsko)
End My Sorrow (Dánsko)
Entwine (Finsko)
Epica (Nizozemsko)
For My Pain (Finsko)
Haggard (Německo)
In Grey (Švédsko)
Killing Miranda (Velká Británie)
Lacrimas Profundere (Německo)
Lacrimosa (Německo)
Lacuna Coil (Itálie)
Lake of Tears (Švédsko)
Leicohtica (Austrálie)
Leaves' Eyes (Německo)
Lightning War (Velká Británie)
the missing: (USA)
Moi Dix Mois (Japonsko)
Moonspell (Portugalsko)
More (Itálie)
My Dying Bride (Velká Británie)
Myriads (Norsko)
Nightwish (Finsko)
Octavia Sperati (Norsko)
On Thorns I lay (Řecko)
Paradise Lost (Velká Británie)
Penumbra (Francie)
Poema Arcanus (Chile)
Poisonblack (Finsko)
Rain Fell Within (USA)
Saviour Machine (USA)
Septic Flesh (Řecko)
Sirenia (Norsko)
Skeptical Minds (Belgie)
Theatre of Tragedy (Norsko)
The Bronx Casket Co. (USA)
The Gathering (Nizozemsko)
The Sins Of Thy Beloved (Norsko)
Tiamat (Německo) (dříve Švédsko)
Trail of Tears (Norsko)
Tristania (Norsko)
Type O Negative (USA)
Xandria (Německo)
Within Temptation (Nizozemsko)
Without Face (Maďarsko)
Velvetcut (Finsko)
Virgin Black (Austrálie)
*
Překlad: Judyth