Leden 2007

Goth sraz v Prostějově vol. 2: report a fotky

29. ledna 2007 v 9:50 | Judyth |  Goth srazy
Zdravím!
Tohle je už druhý report, co píšu na Cheer in the darkness, která se koná v Prostějově v Rock baru Škorpión, tentokrát šlo o akci druhou v pořadí.
Na akci jsem dorazila s kamarádkou a mým nastávajícím, původně nás mělo jet více, ale na poslední chvíli se to změnilo. Začínalo se později, ale to nevadilo, spíše vadilo, že hromada lidí opět skupinkovala a i když někteří tvrdili, že ne, podle mě to tak bylo. Už jen kdyby se někdo řídil tím, co bylo napsáno na plakátu a přišel, sám s vidinou toho, že tam jsou všichni ochotni ke komukoliv si přisednout a popovídat si, trpce by se zklamal, nejspíš by ho tam někteří lidé nechali sedět samotného, nemluvím o všech, ale přišlo mi to tak. Někdo se bavil jen ve dvou, někdo jen se skupinou, ale s někým jsem se i seznámila a pokecala :)Na akci bylo přítomno takových 30 lidí a zastoupena většina měst z Moravy a pár z dalších krajů. Projekci bych hodnotila jako trošku horší než minule, hudba tak stejně, kolektiv podle mě byl lepší, ale jen u některých. Bylo to dobře naplánované a udělané, za to pořadatele chválím :)
Nicméně měla jsem domů jet už dřív a ne až v 6 ráno, o nic bych nepřišla, víc jak polovina lidí kolem půlnoci odešla a pak se tam spíš už jen spalo a to byla vážně hrozná nuda... Ale aspoň jsem se tam seznámila s novýma lidma.
Omlouvám se za tuto negativní kritiku, ale já to vidím takhle, kdybych nebyla vydeptaná posledními asi 5ti hodinami, možná bych to viděla jinak...můj názor.
Přikládám pár fotek ze srazu
Vaše Judyth
***
Skupinové foto před barem
Vlevo já :) a Dita
Pan majitel a pořadatel :)
Můj nastávající :-*
***
http://judytha.blog.cz © 2007-Judytha

Brachypelma Smithi

29. ledna 2007 v 9:00 | Judyth |  Sklípkani
Brachypelma Smithi
Velikost: 80mm
Vlhkost: 70-80%
Teplota: 27°C
Prostředí: pozemní
Rozšíření: Mexiko
Popis:Nejznámější barevný sklípkan. Vzhledem ke značné atraktivitě byl tento druh v přírodě hodně decimován přímým odchytem. Díky bezproblémovému odchovu však již není nutné ho dovážet.
Klidný, neagresivní druh, bránící se především vykopáváním abdominálních chloupků. Samice mívá v kokonu běžně 200-600 vajíček, v některých extrémech tento počet může překročit i tisícovku. Při dostatečném krmení jedinci rychle rostou a za rok jsou pohlavně dospělí.Zdroj: www.sklipkani.cz

Gothic srazy v ČR...2007

7. ledna 2007 v 18:07 | Judyth |  Goth srazy
Takže zde budu dávat srazy Gothiků a podobně smýšlejících lidí v ČR. Kdyby jste věděli o nějakém sraze, dejte mi vědět na e-mail. .( karpamagic@centrum.cz ) a já ho zde zveřejním.
Jinak velice velký přehled srazů a akcí najdete na http://sanctuary.cz .
Vaše Judyth
25.května 2007....Prostějov
Už tradiční akce, potrvá dva dny. Uskuteční se v Prostějovském klubu Blade. Začíná v 21:00 a vstup činí 90kč. Vystoupí i pár živých kapel, tak určitě jeďte, se mnou se tam ale tentokrát nesetkáte, blíží se mi totiž zkoušky... :-/
23.března 2007.......Pardubice
Sraz je v 18:00 na vlakovém nádraží v Pardubicích. snad zbytek z plakátku přečtete, je to velice špatná kvalita.... Jinak ať se sraz líbí :)
20.ledna...Prostějov, Bar Škorpion
Blíží se další gothic party v Prostejove 20.1.2007 a to jiz druhou. Hlavnim organizatorem je opet Bar Skorpion a Fiance of the death. Na akci by mela probihat videoprojekce klasickych snimku expresionismu jako na prague gothic treffen + neco navic, co se tyce hudby, bude se hlavne hrat na prani a to z gothic rocku, EBM, elektro, darkwave, industrial a gothic metalu. Akce potrva az do rannich hodin takze nocleh si shanet nemusite. Vstupné je 30,- kč a určitě se stavte, minule to bylo skvělé. Já na 80 procent pojedu taky, tak se tam kdyžtak uvidíme, pokud mě chcete poznat osobně ;-). Přikládám ještě plakát celé akce.
17.února..... Kopřivnice, klub NORA
http://judytha.blog.cz © 2007-Judytha

Hypotézy

6. ledna 2007 v 11:08 | Judyth |  Vampýrizmus
HYPOTÉZY

ASTRÁLNÍ UPÍŘI
První hypotéza praví, že to, co vystupuje z hrobu, není fyzické tělo upíra, ale tělo astrální. Tento pojem je možná někomu neznámý, a tak ho trochu osvětlím.
Dle určitých teorií člověk sestává nejen z fyzického těla a duše, ale existuje i jakýsi prostředník mezi nimi, a tím je právě astrální tělo. Astrální tělo je přesným, ale nehmotným obrazem těla fyzického. Z fyzického těla má tedy podobu, ale konzistencí je nehmotné, jako duše. Za života člověka prostupuje jeho hmotné tělo a je s ním těsně spojeno. Občas - i když velmi zřídka - dochází k případům, že astrální tělo z hmotného těla vystoupí a volně putuje po libovolných místech. S hmotným tělem, které upadne do stavu jakési strnulosti a v bezvědomí zůstává na jednom místě, je však stále spojeno jakousi tenkou nití, která znamená život. Astrální tělo obsahuje lidské vášně, ale hlavně životní energii, jakousi nervovou sílu, která hmotné tělo oživuje a je mu předávána prostřednictvím krve. Po smrti se astrální tělo i s duší odpojuje od mrtvoly a může ještě po určitou dobu přetrvávat samostatně, i když se už hmotné tělo zcela rozložilo. Čím více člověk za svého života podléhal pudům a vášním, tím pomaleji se astrální tělo rozkládá, přetrvává v astrálu a zadržuje tam i duši na její cestě do světa vyššího. Chce-li si čaroděj nebo mág, ovládající okultní praktiky, zachovat i po smrti svou kompletní osobnost, musí udržet astrální tělo ve spojení s tělem fyzickým (třeba i na dálku), čímž zamezí rozkladu fyzického těla. Takto nějak by se tedy dalo definovat astrální tělo.
Teorie, která zastává myšlenku astrální konzistence těla upíra, tedy říká, že upír dokázal zamezit rozkladu pohřbeného fyzického těla, a proto mohlo jeho astrální tělo vystupovat z hrobu a bloudit po okolí. Jeho fyzické tělo fakticky nežilo, pouze vegetovalo. V rakvi neležel člověk s tlukoucím srdcem a teplou krví, nýbrž jakýsi zoofyt, ve kterém bezvědomě kolovala krev jako chladná rostlinná šťáva pomalu stoupající vénami k srdci a pak opět zvolna klesající. Arterie upíra se prý podobají cévám rostlin, vedoucím ke kořenům. Nasávají vlhkost z prostředí hrobu a nasycují jí tělo, které pak vyměšuje různé sekrety. Otylost upírů se podobá bujnému vzrůstu rostlin náhodou vyrostlých v hlubinách dolů, které jsou vybledlé, ale přitom široké, tučné a dužnaté. De fakto astrální tělo přebírá dřívější úkol fyzického těla - živit se za účelem zachování života. V souvislosti s touto teorií se nabízí otázka, co vlastně takový upír lidem vysával - krev či pouze energii? Vzhledem k tomu, že astrální tělo je nehmotné, tak odpověď musí znít, že energii. Zabrousíme nyní do oblasti psychotroniky, kde nalezneme ekvivalent upířího jednání:
V moderní psychotronice se běžně hovoří o jevu zvaném energetické upírství. Každý člověk má svou životní energii, která mu dodává síly. Každý má také schopnost dodávat či odnímat energii jiným. Většinou se tak děje nevědomky, a tak se stává, že někteří lidé mimovolně svou energii rozdávají a jiní ji zase "kradou". Tito lidé si pak zaslouží označení "energetičtí upíři". Takovíto lidé odnímají energii druhým a přivlastňují si ji. Osobám, které jsou těmito energetickými upíry trvale vampyrizovány, pak vlastně nezbyde nic jiného, než se také stát upíry, aby si mohli chybějící a k životu potřebnou energii doplnit. Zde se tedy dění naprosto shoduje s lidovou pověstí - kdo je vysáván upírem, za čas se jím sám stane. Faktem je, že někteří lidé naopak ovládli schopnost dodávat energii druhým a stali se z nich tak lidoví léčitelé.
Vraťme se ale k upírství jako takovému. Hypotéza o astrálních upírech má dvě větve: jedna hovoří o čistě energetickém upírství, které páchá astrální tělo, které je viditelné jen ve výjimečných případech. Někteří zastánci této teorie však nevylučují, že upíři možná dokáží své astrální tělo zhmotnit, a pak by bylo docela možné, že lidem sají doopravdy krev. To je tedy druhá "větev" teorie o astrálních upírech. Materializace je v okultismu pojem celkem běžný. Byly popsány případy, kdy se na seancích, na kterých působila obzvláště silná média, začala před zraky zúčastněných vytvářet lidská postava, která byla někdy i zcela hmatatelná. Známý anglický fyzik prof.Wiliams Crokes se rozhodl jev materializace zkoumat a došel k velice zajímavým závěrům. Tři roky prováděl pokusy s patnáctiletou dívkou Florencií Cookovou, která měla silné mediální schopnosti. Při pokusech vždy upadla do hlubokého transu a vedle ní se zhmotnila zdánlivě zcela živá a skutečná postava. Florencie musela být při pokusech chráněna před světlem, protože - jak Crookes zjistil - denní světlo působilo na materializovanou postavu rozkladně. Pokusy proto zpočátku prováděl při světle petrolejové lampy, která na materializaci působila nejméně rušivě, později však zjistil, že nejdokonalejší je světlo fosforeskující. Sestrojil si tedy speciální fosforovou lampu, při které mohl velice dobře materializační jevy pozorovat. Crookesův spolupracovník, elektrotechnik ing.Varley, se jednou dotkl ruky zmaterializované postavy, a shledal ji velice chladnou a vlhkou narozdíl od teplé a suché ruky média. Po ukončení materializace si postava stoupla ke zdi, rozpažila ruce a v této poloze se rozplynula jako pára. Někdy však byla dematerializace náhlá a postava zmizela okamžitě. To bylo obyčejně tenkrát, kdy médiu hrozilo nebezpečí náhlého probuzení z hlubokého transu. Všechno nasvědčovalo tomu, že postava čerpá energii pro svou materializaci z těla média. Pokud nestačila, čerpala ji z těl ostatních přítomných, aniž by o tom věděli. Svědčila o tom jistá oslabenost a únava, která se po ukončení seance některých účastníků zmocnila. Energie pro materializaci se dá ale také získat z dýmu určitých kuřidel nebo z krve.
Takže tedy podle názoru některých spiritistů není upír, vycházející z hrobu a sající krev, nic jiného, než zhmotnělé astrální tělo zemřelého. Je v tak úzkém spojení s mrtvolou, že ji může postupným odhmotněním a opětovným zhmotněním dodávat krev, aby ji uchovalo před hnilobou. V hrobech upírů bývají malé otvory podobné myším děrám, kterými by astrální tělo v podobě ektoplazmy mohlo z hrobu unikat, aby se vně hrobu materializovalo, čímž by získalo lidskou podobu. Pokud by se upír zhmotnil jen částečně, vysvětlovalo by to, jaktože pro něj nejsou překážkou zavřené dveře, proč nevrhá stín ani se neodráží v zrcadle. Hypotéza operující s materializací dokonce vysvětluje i další aspekt legend o upírech - totiž to, že upír vychází z hrobu jen v noci, protože denní světlo by ho zahubilo. Jak bylo výše řečeno, denní světlo má na materializované tělo rozkladný vliv.

ZA ŽIVA POHŘBENÍ
Doktor Hubert Mayo je vědec, který na astrální těla nevěří, a proto se jev upírství snaží vyložit racionálnějším způsobem. Podle něj nejsou upíři nic jiného, než zaživa pohřbení mrtví. Dříve, když byla ještě medicína v plenkách, se stávalo velmi často, že lékař konstatoval smrt, ale dotyčná osoba přitom mrtva nebyla. Existují totiž různé stavy strnulosti, které ani dnešní zkušený lékař tak snadno nerozpozná od skutečné smrti. Indičtí jogíni se dokonce do takovéhoto stavu dokáží dostat záměrně. Ale vraťme se k teorii Dr.Maye. Ten se totiž domnívá, že zaživa pohřbení, kteří v hrobě či hrobce procitli a uvědomili si svou neradostnou situaci, v zoufalé snaze se zachránit intenzivně mysleli na své příbuzné a tím u nich vyvolali halucinace, kdy si příbuzní mysleli, že vidí přízrak zemřelého. Hloubku a zoufalost takto postiženého člověka velice sugetivně vystihl E.A.Poe:
Drtivý tlak na plíce - dusivé výpary vlhké plsti - přilnavá lepkavost rubáše - neúprosné objetí těsného prostoru - černá tma absolutní noci - ticho jako v podmořské tůni - neviditelná, ale hmatatelná přítomnost červů - to vše a k tomu představa vzduchu a trávy nahoře, vzpomínka na drahé přátele, kteří by nás přispěchali zachránit, kdyby se nějak dozvěděli o našem osudu, a zároveň vědomí, že se o něm nikdy nedozví, že jsme beznadějně odsouzeni k osudu člověka skutečně mrtvého - všechny tyto vjemy a úvahy vnášejí do srdce, které dosud tepe, tak obludný a nesnesitelný děs, že se ho zalekne i ta nejtroufalejší fantazie. Na povrchu země neznáme nic trýznivějšího - v útrobách pekelných si nedovedeme představit nic přízračnějšího.
Tento úryvek myslím dostatečně vystihuje, jak se cítí člověk, který se do takovéto situace dostane. Není tedy vůbec nemyslitelné, že člověk, který se probere v hrobě, soustředí neskutečně své myšlenky, které mohou být tak silné, že u žijících osob vyvolají telepatii či halucinace. V případě, že by tato hypotéza byla správná, znamenalo by to otřesnou věc - exhumované nezetlelé mrtvoly hýbající očima nebyli žádní upíři, ale ochromení, zaživa pohřbení nebožáci, kteří nebyli schopni říci, co se s nimi stalo. A místo očekávané záchrany je čekalo probodení dřevěným kůlem...

Gothické obrázky 16

6. ledna 2007 v 11:07 | Judyth |  Gothická galerie 3

Vaše tvorba 4

6. ledna 2007 v 9:17 | Judyth |  Vaše tvorba
Zde zveřejňuji opět vaši tvorbu, co mi posíláte. Pokud se najde něco, co jste stvořili...obrázky, kresby, básně, povídky, fotky...pošlete je na Karpamagic@centrum a já je zveřejním :)
Vaše Judyth
Hlubina
Padam černou hlubinou…
padam a citim ten chlad kolem sebe…
když padam a začinam se bat čtyř zdech…
porad padam hloub a hloub
a tak padam a řikam si miluju tenhle swět…
co je plný zrady.. nenavisti.. a možna i kamarady…
a narazim do steny kolem sebe
aporad padam a krev teče z rany…
a tu chvili obimam všechny svaté pány
ztrácim dech a silu řvát
slyšim ozvěny hlasu svého a smích někde vevnitř
tak už padam do hlubiny času a smrti
mam co jsem chtěla tak řekni.
. pošeptej slova spásy
Pošeptej jak zbytečně jsem padala
jak zbytečně jsem po někom strádala…
jak zbytečně jsem se tmou sama loudala a křičela že dabel chci byt
že na slunci nehci žít…
že jak krasně miluju černou
jak hvězdy mi ted září na hrobkou šedou…
a zpev zvonů na moji počest tiše bijí jak květiny co ztrácení síly….
A tohle je na konec co mi napsal můj kluk myslím že je škoda si nechat takový talent na romantické basničky jen pro sebe proto chci aby holky věděly že kluci co píšou basničky ještě nevymřeli:o)
Tolik Tě miluji že mám pocit že krásný obraz maluji,že maluji si obraz naší lásky,který přináší mnohým na čelo vrásky,ale já to nevzdám chci malovat dál... chci být tvého srdce král,Chci být ten jediný co smí ti pohlédnout do očí bez vinny... Chci být tvým rytířem co chrání tvůj spánek... Chci být chladivý vánek.. Co vklouzne pod tvou peřinku a nebude v ní jenom vteřinku... Ten vánek se pak promění vmůže...co přinese ti růdé růže,jež mají dokázat té krásné ženě jak moc je mé srdce roztožené,ajk moc touží tis vou lásku dát a duši kldině zaprodat,za noci strávené s tebou.. za noci s tou dívkou bledou... co pleť má jako samet... Učiním na její srdce nálet,bud bombradovat její city a bude se cítit jako zbitý když neuspěji ve svém tažení... Ale pakliže vyhraji tuto bitvu budu opět balžený... Pocit mít že mohu s touto krásou žít,že mohu u srdce hřát... že mohu ji svou lásku dát... Když zavřu oči vidím jí jak krásně spí... jako anděl... co já vím ... nikdy jsem ho neviděl avšak jestli přeci andělé existují,musí mít její tvář a klidně shodí svatozář.. ať křídla své spáli na prach,ať nemůže mi uletět.. Vím jsem vrah... zabijím vše krásné pro to světlo jasné,co vábí mě svými paprsky a pak roztrhá mě na cucky... jenže Kdyby jste viděli ty rudá ustá,její pohled..ztratili by jste nad svými city dohled... Pohltil by vás chtíč a nechtěli z tohos nu prič... prokleli by jste každé ráno dokonce přestali spát..jen aby jste tu nádheru mohli v noci tělem svým hřát.
AUTORKA: last_ breath
AUTORKA: Kata Hufi4
Sedí a mlčí
mlčí a přitom křičí
její srdce se svírá v křeči
ale ona stále mlčí

Pomalu plyne světa řád
proč ji nikdo nemá rád?
Lásku našla,miluje
asi moc černobíle si to maluje

Je už asi taková
a asi to neschová
a pohledy probodá
sama svůj odraz v zrcadle

Na světě 6 miliard lidí
všichni jenom kolem slídí
nikdo se nezastaví z procházejících řad
nikdo si nechce povídat

Milý lidé mají rádi
rádi svoje kamarády
nikdo z nich však nechce stát
nikdo si neumí povídat

A tak má svůj svět
který se směje brečí mlčí křičí
ale kdo ji vezme zpět?
jen-tak...mezi řečí....
AUTORKA: Skyppinka
VYVRAŽDĚNÍ ANDĚLŮ

Mezi životem a smrtí
tě lidé kolem žít nutí,
odsuzují to, co děláš,
ale ty se stejně nedáš.
Vždycky budeš jako teď,
chladná, ostrá jako led.

Zuby projedou šíjí,
jeho bolest tě míjí.
Vysáváš z něj všechnu krev,
jazyk cítí bušit tep.
Umírá v tvé náručí,
smrt přijde, až ji poručíš.

Pomalu ho užíráš,
netušíš, že umíráš.
Jeho smrt postihne tebe,
jeho duše jde do Nebe.
Tvoje spadne dolů přímo,
trpká, tmavá jako víno.
Zčernalá hříchy jako noc,
zatím máš nad všemi moc.

Už víš, že poslední je tvůj den,
víš i, že v noci nezříš sen.
Tvá moc nad všei mizí,
vše kolem přijde ti cizí.

Teď anděl umírá v rukou tvých,
nekdy neuslyšíš jeho smích.
Ochránce zabila jsi svého,
neposlechlas pokyn: "NECH HO!"

POsloucháš jen sama sebe,
před tebou uzavírá se Nebe.
Nevejdeš zlatou branou do Ráje,
nikdy neoslavíš příchod máje.

Teď vidíš, co jsi způsobila -
- anděly jsi vyvraždila...
AUTORKA: lucy.laurinka
Zlá holka?

stojí před zrdcadlem a ptá se sama sebe zda má cenu žít.Stojí tam kouká na své zubožené tělo.češe si vlasy z kterých okamžitě vyvanul zápach cigaret.Sundala ze sebe tričko a koukala se na své vyhublé tělo plné šrámů,ty šrámy jí způsobovla její železná přítelkyně.Byla její najlepší kamarádkou a zmírňovala její trápení když s ní lehounce jezdila po svých rukou,zrároveň to ale bylo její prokletí,kterého se už nemohla zbavit...........na dosmrti.koukala se na svůj obličej měla krásné rysy ale její velké hnědé oči na ní prozrazovaly jakým životem žije.Měla rozevřené do kořán,odrážela se v nich bolest,odrážel se v nich žal.Vystupoval s těch očí jako temný démon,smutný společník byly tyhle oči.Najednou se ty oči zalily až po okraj slzami.Dívka přemýšlela o svém životě a slzy kapaly po její těle až na podlahu.Byla na dně.Až úplně ve spod.Přemýšlela o svém mladém životě,kolik hříchů vykonala,tak proč by nemohla vykonat ten poslední-sebevraždu.Opravdovou bolest neutiší žádná droga,možná tu bolest oddálí o několik hodin. je to jako když odjedete na dovolenou a doma necháte nedodělané věci.Máte se tam krásně a užíváte života,a když se vrátít čeká vás přesně to,z čeho jste odýžděli problémy zmatek smutek. Mockrát už byla pít po putikách,mockrát chodila s pitím jen tak po ulicích.Její žal byl umlčen alkoholem,a její smutek tišila droga.Někde uvnitř v nejtemnějším koutě jejího srdce však ten žal zbyl.Nemá pravé přátelé ani nikdy nepocítila lásku.s mnoha muži už měla fyzickou lásku,ale pravou lásku nikdy nepoznala.Asi jí nebylo souzeno žít. A když se sama sebe ptá co se svým životem.Ani napřemýšlí,svéká se a napouští si horkou vana přespává u jedné noční známosti,protože nemá kde bydle,pro koho žít.Proto bere do ruky svojí společnici žileteku.Bere ji všude sebou když cigára a chlast nepůsobí odpoutá pozornost od psychické bolesti,jen bolesti fyzická.bere ji do ruky a skoro obřadně přikládá na zpěstí,zlehounka se řeže,potom víc přitlačí,a přejíždí žiletkou po krku.......kolem kape krev stéká v potůčkách krve.V každém tomto potůčku utápí své činy,které vlastně ani nikdy nechtěla udělat.Z jejích očí začely opět téct slzy ale ve vodě smíšené z krví s ztrácely.Dívka nyní pocítila bolest kterou ještě nezažila celé její telo se roztřáslo.Voda se začela barvit do krvava..........dívka se hodně sekla do zápěstí a krev začela stříkat..........obarvovala bělavou stěnu.Po ní stékala krev ketrá říkala "nechtěla jsme to udělat,ale pro mě už nemá cenu žít.Nemám pro koho,a nevím jak." Dívka ještě žila.Ležela tam a už jen stěží dýchala po hodině kdy postupně upadala do bezvědomí se probudila a řekla si že vztane.Cítila se krásně a měla chuť k životu jako nikdy před tím.Chtěla se projít po ulici a koupit si čokoládu zasmát se a už nikdy nefetovat a nepít.Budu zase chodit do školy a už nikdy takle neskončím........přestanu si ubližovat.A tak zlehka vztala.A její zděšní bylo obrovské.Vznášela se nahoru a pod sebou viděla své zubožené tělo.pak už viděla jak její noční známost vchází do dveří.Jak uvidí dívčino tělo omdlí. Mrtvolný zápach zaplavuje tu místnost.Vzbudí se a zavolá záchranou službu.Přijedou a konstatují smrt.Dívka je sklamaná že tento život nezvládla,ale těší se co ji čeká vznáší se kamsi nahoru. Krásný pocit bez všech starostí a problémů.........vztříc vzhůru novým dimenzím....
AUTORKA: Eva
CEMETERY OF INNOCENTS

Carpet of autumnal leafage

Thorns of brier brushes

Branches of tree are slowly trembling in the light breeze

Song of gloomy fall in the shadow of deciduous trees (footsteps of
barefoot soles)

Path of spooky events

Phanthom of roaming ghosts

Limp blooms of renden wreaths

Sights of chilly sculptures (Drops of impeding rain)

Wax of melting candles

Weep of dumb souls

Crucifixes of tombstones

Innocent miaowing of kittens (atmosphere of oncoming winter)

Carved pumpkins forgotten for years

They won´t live to see the Halloween

Tatters of nighties

Silent echo in the mist

Hissing of tetchy asps

Dance of spider´s legs (footprints of bloody soles)

Cawing of hungry ravens

Terrified shout of victims

Sound of gliding shroud

For the ears so aloud (thunders of impending storm)

Veil of black widow

Flaming eyes of waiting dog

Cold sweat of the horror

Ice laugh of murderer

Lightened blade of dagger

The Reaper in the end of tunnel

Lichgate to the cemetery of innocents...

Preklad:

Cintorín neviniatok

Koberček z jesenného lístia, tŕne šípových kríkov, vetvy stromov
sa pomaly trepocú v jemnom vánku, pieseň skľúčenej jesene v tieni
opadavých stromov (šľapaje bosých nôh). Chodníček strašidelných
udalostí, prízrak blúdiacich duchov, zvädnuté kvety z roztrhaných
vencov, pohľady chladných sôch (kvapky prichádzajúceho dažďa).
Vosk z roztopených sviečok, plač nemých duší, kríže z
náhrobných kameňov, nevinné mňaukanie mačiatok (atmosféra
blížiacej sa zimy). Vyrezané tekvice rokmi zabudnuté, nedožijú sa
už Halloweenu, zdrapy z nočných košieľok, tichá ozvena v hmle,
sykot podráždených hadov, tanec pavúčích nôh (stupaje krvavých
nôh). Krákanie hladných havranov, vystrašený výkrik obetí, zvuk
kĺžuceho sa rubáša, pre uši tak zreteľný (blesky prichádzajúcej
búrky). Závoj čiernej vdovy, blčiace oči túlavého psa, studený
pot od hrôzy, mrazivý smiech vraha, blýskajúca sa čepeľ dýky,
Smrť na konci tunela, vstupná brána na cintorín neviniatok...
AUTORKA: 13morticia
Zatmívá se Ti před očima,
Pomalu padáš,
Nikdo není nablízku.
Jsi tak sama, bez pomoci.
Nikoho nazajímá, co je teď s tebou.
Ať si všichni trhnou!
Už je lépe!
Začínáš se probírat,
Vidíš svět jako velkou omalovánku.
Zvedáš ruku proti slunci,
A vidíš…vlastně jenom jas.
Co zrcadlo, co Ti řeklo?
Vidíš jenom odrazy věcí kolem.
Ale kde jsi Ty?
***
Kráčím pomalu po chodbě,
Je tmavá a tak opuštěná.
Najednou mnou projde studený proud
Vidím Tě, stojíš naproti mně
A z očí Ti kapou rudý slzy
Pokouším se Tě dotknout,
Ale si v jiný dimenzi.
Už je to rok, cos mě opustila
Den co den stojíš přede mnou a pláčeš
Ale dnes je to jiný
Jdeš dál, pronásleduji tvé kapky
Dovedeš mě do kuchyně
A já přijímám Tvé přání
Zabodávám,padám,naše krev se míchá
Konečně! Už se Tě můžu dotknout
Naše duše spolu odchází tmavou chodbou
Jenom ten otisk na zemi
a chlad po mě zbyl.
Jenom…
AUTORKA: ZZ