Časopis Enigma

16. listopadu 2010 v 8:45 | Judyth |  Aktuality
Po dlouhé době vás opět zdravím :)
chtěla bych vás upozornit na časopis na našem trhu, který jsem si hned na první pohled zamilovala.
Časopis se jmenuje ENIGMA a je to měsíčník, sám časopis se prezentuje asi tímto:

ČASOPIS, KTERÝ JE KLÍČEM K ZÁHADÁM!
Atraktivní měsíčník soustřeďuje svou pozornost na vše tajemné. Mapuje rozmanité konspirativní teorie a vyjasňuje praktiky tajných společenství. Nabízí rozdílné hypotézy týkající se záhadných událostí a tragédií. Důsledně zkoumá paranormální jevy a nevyhýbá se žádnému mystériu. Kdo ho čte, volí četbu se zatajeným dechem.

Enigma začala vycházet shodou okolností přesně na moje narozeniny, možná nějaké znamení? :)
Je v prodeji od prosince 2007, podívat se na aktuální obsah se můžete zde: http://enigma.rf-hobby.cz/ na této adrese se můžete podívat i na aktuální obsah čísla, stačí kliknout na "aktuální číslo". Můžete si i obědnat starší čísla na adrese redakce, ale asi prvních 5 čísel je už bohužel kompletně rozebraných.

Je opravdu zajímavý, určitě si jej kupte, pokud jej neznáte. Stojí 49,- kč a je k dostání snad ve všech trafikách.

Enigma speciál
Třikrát ročně vychází i jeho speciál, vždy na určité zajímavé téma, jmenuje se ENIGMA SPECIÁL. Adresa pro nahlédnutí: http://enigma-special.rf-hobby.cz/

Doufám, že si tento časopis oblíbíte jako já, která se už nemůže dočkat dalšího vydání.

Vaše Judyth


http://judytha.blog.cz © 2010-Judytha
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Death Mannequin Death Mannequin | Web | 16. listopadu 2010 v 9:31 | Reagovat

Jo, už ho čtu pár let. Nejdřív jsem z něj byla nadšená tak jako Ty... ale postupem času mi přišlo, že tam dělají záhadu už úplně ze všeho...

2 Babe Babe | Web | 16. listopadu 2010 v 9:32 | Reagovat

Jů, já si myslelo, že už nic nenapíšeš :) ale stejně tě mám na blogu označenou v oblínebních :) Enigma je hustá, ale nemam moc peňauzí.

3 Judytha Judytha | 16. listopadu 2010 v 9:35 | Reagovat

Taky se mi zdá že postupem času úroveň klesla a je tam víc otazníků, než odpovědí, ale stejně ho mám ráda.
PS: Občas něco přidám a ano, stále žiju :-D

4 Sex Addict Girl Sex Addict Girl | 19. listopadu 2010 v 20:44 | Reagovat

Sem ráda že jsi napsala další článek, myslela sem si už že se o svojí stránku nestaráš, máš to tu opravdu skvělí a ten časopis si jistě koupím. Na slověnsku vycházelo v 90. rocích něco podobněho jenom s názvem Bosorka, mám doma ješte staré články (:

5 Tao Tao | 29. listopadu 2010 v 9:24 | Reagovat

ahojky Judith,zpracováno mi to připadá docela dost dobrý,aspon je vidět zaujetí.je ale nesmysl,že je kolem většina temného,realita každého je subjektivní,pohled má každý jiný a vidí,čemu věnuje pozornost a chce.podle mě je temnoty minimálně,převažuje světlo a rozmanitost a touha "temnářů" po opaku:) jinak ale chápu,že něco na tom taky je a docela dost efektního.bohužel efekttní je právě to,co není opravdu hluboké,ale je pomíjivé.přeju šťastný život:)

6 Judyth Judyth | 30. listopadu 2010 v 17:03 | Reagovat

Tao: Souhlasím, že by bylo pěkné, kdyby bylo na světě více světla, ale podle mě je vše v rovnováze jako Jin-Jan, tam, kde je světlo, je i něco temného a naopak.

7 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 20. prosince 2010 v 15:13 | Reagovat

Super

8 karina karina | 25. ledna 2011 v 19:43 | Reagovat

enigmu ctu uz hrooozne dlouho  a nejvic me zdicku zaujmou TAJUPLNé čTENářSKé příběhy ale nekdy sou i slabe

9 Mary Mary | Web | 10. února 2011 v 13:21 | Reagovat

{Zdravím x} Už jsem o něm slyšela, zajímavý to časopis... Podivila jsem se když ti tu přibyl nový článek. Kupodivu ti šlo k článku napsat komentář, což tu máš skoro u všeho blokované. Tak ti píšu. Nebudu se tady rozplívat, kdybychom si mohli popovídat, napiš mi na darkmaryangel@seznam.cz budu ráda:)

10 Alexandria Alexandria | E-mail | 23. dubna 2011 v 23:45 | Reagovat

zdravím, prosím vás, scháním starší čísla časopisu Enigma.. chybí mi čísla z roku 2007 a  čísla 5,6,7/2008 a 4,5/2009 jinak všechny mám.. kdyby jste někdo měli tato čísla, prosím kontaktujte mě na mail mike.sherille@email.cz předmět enigma.. předem děkuji mockrát.. (odpovědi prosím jen do mailu..)

11 Mixie Mixie | Web | 4. května 2011 v 21:53 | Reagovat

Ze začátku jsem hltala každé písmeno, nyní mě už zájem přešel, hlavně proto, že vcelku jsem se nedozvěděla nic, co bych už někde jinde nevyčetla. Když už ano, vadí mi, že články jsou bez nějakých závěrů, často mívám pocit, jako by chyběl odstavec... V tomhle směru se mi více osvědčila Epocha, sice má zaměření jiným směrem, ale je to přeci jen o něco zajímavější čtení.

12 Albik Albik | Web | 6. května 2011 v 15:33 | Reagovat

Nevšední časopis plný zajímavého čtení (:

13 Hotaru Hotaru | Web | 14. února 2012 v 20:49 | Reagovat

Gothická subkultúra je hudobná subkultúra, ktorá vznikla v 80tych rokoch 20. storočia. Kolískou jej bol klub Batcave v Londýne a formovaná bola významnými kapelami ako Bauhaus, Alien Sex Fiend, Sex Gang Children, Sisters of Mercy...
Ako o každej alternatívna subkultúra, aj o tejto kolujú mnohé nezmysly:
1. Názov Gothic nepochádza:
- od anglického slova ghost (Tento omyl vznikol pravdepodobne na základe stereotypu, že všetci gothici musia mať svetlú pokožku. Nie je to pravda, prívrženci subkultúry môžu byť aj aziati, černosi...ktorým sa často zvykne hovoriť Goths of colour)
- gótskeho kmeňa
- gotického slohu
Subkultúra bola pomenovaná na základe recenzie, kde chcel autor pomenovať nový zvuk vyvíjajúcej sa hudobnej scény v Anglicku.
2. Gothicom sa človek nerodí a rovnako gothica nie je životný štýl, jediný spôsob „lifestyle- u“ je byť súčasťou subkultúry a tým cela „lifestyle – ová“ záležitosť končí.
3. Tým, že Gothická subkultúra nie je spôsob života, spája rôznych ľudí s rôznymi náboženskými predstavami. Gothic nemusí byť satanista, satanizmus patrí ku Gothickej subkultúre rovnako ako akékoľvek iné náboženstvo.
4. Gothická subkultúra nie je o depresiách, sebapoškodzovaní, sklonoch k samovražde, či pití krvi. Ak niektorým problémom človek trpí, mal by vyhľadat odbornú pomoc.
5. Gothici nemusia nosiť výlučne čiernu farbu. Populárne sú aj rôzne kombinácie s bielou, červenou, neónovo ružovou...je to hlavne o osobných preferenciách.
6. Morbid Art a Dark Art nemajú nesúvisia s Gothickou subkultúrou. Vo všeobecnosti sa za „gothické“ obrázky považujú fotografie prívržencov Gothickej subkultúry.
7. Gothici sú len obyčajní ľudia, nespája ich žiadna špecifická životná udalosť, žijú život ako každý iný človek, môžu mať rodinu, zamestnanie, bežné koníčky...
8. Gothická subkultúra nemusí byť LEN o hudbe, ale HLAVNE o hudbe.
Gothic rock je žáner alternatívneho rocku, ktorého korene sa viažu k punku, post – punku a deathrocku koncom 70tych rokov, pričom ako samotné hnutie funguje až oveľa neskôr v 80tych rokoch.
V 70tych rokoch v Anglicku bol na vrchole záujmu alternatívnej mládeže punk, tvrdšia hudba s nie práve najčistejším zvukom s textami o rôznych politických a sociálnych problémoch nabádajúce k zmene a revolte, kritizujúce komerciu a zatváranie očí pred problémami. Aj keď skutočný punk pravdepodobne zomrel v 70tych rokoch, zanechal po sebe dve deti: deathrock a post – punk z ktorých sa vyvinul gothic rock.
Uhladenejší post – punk nasledoval punk, bol charakteristický tým, že kapeli prevažne ubrali na rýchlosti, reve a vylepšili „vizuálnu stránku“. Najznámejšími kapelami reprezentujúce tento žáner sú Joy Division, The Damned a mnoho ďalších, medzi ktorými sú legendárni The Cure a Siouxsie & the Banshees, ktorí významne ovplyvnili aj vizuálnu stránku gothicov.
Rovnako ako gothic rock, deathrock sa tiež vyvinul z post – punku, ale je v ňom rozoznateľný určitý návrat ku koreňom, hudba je o trošku tvrdšia ako post – punk, ale tematicky sa blíži ku gothic rocku a je vo všeobecnosti považovaný za spojovací článok gothic rocku a punku. Najznámejšie deathrockové kapely sú Christian Death, Alien Sex Fiend a All Gone Dead.
Po deathrocku a post – punku sa objavili formácie, ktoré sa svojím spôsobom vzdialili od punkovej tradície, gothic rock je niečo ako post – punk s rockovejším zvukom, skvele ho vystihujú Bauhaus, pokladaný za vôbec prvú gothic rockovú kapelu a Sisters of Mercy, aj keď ich frontman Andrew Eldritch sa od subkultúry dištancoval a vyhlásil, že tvorba Sisters je experimentálna a že sú kapely, ktoré su gothickejšie ako Sisters.
Ďalšie žánre, ktoré sa často spájajú s gothickou subkultúrou sú:
1. Darkwave
2. Horrorpunk
3. Psychobilly
= všetky tieto štýly vznikli kombináciou predchádzajúcich štýlov a medzi členmi gothickej subkultúry sa tešia veľkej obľube
Ako sa subkultúra vyvíjala, nabalili sa na ňu rôzne mýty, no média k nej pribalili aj hudbu, ktorá s gothickou subkultúrou nemá nič spoločné.
Média a ľudia, ktorí nie sú súčasťou subkultúry najčastejšie mylne označujú gothic metal ako hudbu gothickej subkultúry a pritom ani nevedia, ako ďaleko sú od pravdy. Gothic metal je považovaný za žáner heavy metalu kombinujúc jeho agresiu s určitou melanchóliou, ktorá je pravdepodobnou príčinou tohto omylu. Žáner vznikol v 90tych rokoch v Európe ako spojenie uz spomínaného metalu s ostatnými žánrami metalu, texty sú veľmi lyrické inšpirujúce sa v osobných skúsenostiach, ale aj v iných témach.
Najčastejšie kapely mylne spájané s gothic rockom sú HIM, AFI, Evanescene, Marilyn Manson, Cradle of Filth, Nine Inch Nails, Nightwish...
Čo však neznamená, že ich prívrženec gothickej subkultúry nemôže počúvať, ide však o to, či ich považuje (a takí ľudia sa väčšinou označujú ako pózeri) alebo nepovažuje za hudobné skupiny reprezentujúce gothickú subkultúru.
Ďalšie štýly mylne spájané s gothickou subkultúrou:
1. Všetky žánre metalu
2. Industrial
3. JRock
a mnoho ďalších.

14 Alethea Raewlyn Alethea Raewlyn | E-mail | Web | 14. února 2012 v 21:11 | Reagovat

BloodNoir/blogspot/com,
Eerie-Boudoir/blogspot/com, Evangelist/blog/cz,
Gothic/blog/cz,
GothicTrueblog/cz,
Imaginary-Monsters/blog/cz, LittleAsylum/blog/cz,
Lumenn/blog/cz,
Lune-en-Enfer/blogspot/com,
Moi-Personne/blog/cz, Psychobilly/blog/cz,
Rip-Diary/blog/cz,
Sanctuary/cz,
Sinister-Death/blog/cz,
SlovakGothic/eu,
Topier/blog/cz
| sem sa pozri a priuč sa niečo o goth subkultúre, ak skutočne nie si až tak kurevsky vymletá, pa
/ nahradiť bodkami

15 KirstenHARRELL24 KirstenHARRELL24 | E-mail | Web | 11. května 2012 v 5:03 | Reagovat

One understands that our life is not cheap, however some people need money for various things and not every one gets big sums money. Thence to get fast loans or just term loan should be a correct way out.

16 Viking Viking | 13. dubna 2014 v 12:20 | Reagovat

Ahoj, speciál nevychází třikrát ročne, ale dvakrát.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.